GIULIA

Нова содржина. Зачудувачко задоволство во возењето.

alfa-romeo-giulia-360-cover-desktop-1920x765

Непогрешлива силуета која комбинира врвен инженеринг и аеродинамика, за да создаде автомобил со невидена убавина.

Bi-xenon адаптивните предни светла овозможуваат оптимално осветлување.

19″ алуминиумски тркала достапни во боја.

Електрохроматски ретровизори на преклоп со активна функција за слеп агол.

Задни светла со непогрешлив LED потпис.

Предна ,,V” маска – scudeto во карбон.

Нова верзија Sprint со детали и беџ во црна боја Miron.

Преден браник со ексклузивен изглед.

alfa-romeo-giulia-interior-desktop-1920x1020

Мулти-функционален, кожен волан со алуминиумски рачки за команди.

Нова централна конзола со детали во алуминиум или дрво.

Совршенство на звучниот систем Harman Kardon, со 13 звучници и сабвуфери, за вкупна моќност од 900W.

Алуминиумски педали за уште поспортско искуство во возењето.

7″ екран на допир во боја, за целосен преглед на сите активни системи за безбедност и информации за навигација.

Автоматски двозонски клима уред за поголема удобност.

Безжично полнење за телефон во вашата Giulia, за брзо полнење на мобилниот без кабли.

40/20/40 поделено задно седиште со потпирачи за рака.

Рачка на менувачот обложена во кожа.

Rotary Pad за управување и интеракција со системите на возилото.

Нов мултифункциски екран на допир од 8.8” со интерактивни додатоци.

Ви треба информација? Разговарајте со нас