Giulia Quadrifoglio

Моќта на довербата

СТРАСТА ВО ЦЕНТАРОТ

Новата Alfa Romeo, Giulia Quadrifoglio е извонреден и удобен сопатник во секојдневното возење, кoja притоа ја задржува ексклузивноста. Безвременски италијански стил, врвна сигурност и системи за информирање и забава – Giulia Quadrifoglio има се` што ви треба за релаксирано возење и на кратки и на долги патувања. Дизајнирана согласно филозофијата на марката Alfa Romeo, да создаде незаборавно искуство и да ги разбуди чувствата на патниците во автомобилот.

УБАВИНА ЗАСНОВАНА НА ТЕХНОЛОГИЈА

Во време на технологија Аlfa Romeo Giulia Quadrifoglio воспоставува правилна рамнотежа помеѓу страста за возење со рацете на воланот и најсовремените системи за автоматско возење од второ ниво. Giulia Quadrifoglio сега е опремена со интелигентни системи кои го следат функционирањето на возилото без да го нарушат уживањето во возењето.

СОЗДАДЕНА ЗА ПЕРФОРМАНСИ

Благодарение на посветената работа и бројните тестови во тунелот за проби, Giulia Quadrifoglio достигна коефициент на аеродинамичност (Cd) oд 0.26. Благодарение на истиот, достигнати се технички решенија кој ја намалуваат турбуленцијата и ја подобруваат динамичката ефикасност на возилото. Доживејте исклучително чувство на спортско возење со бензинскиот турбо-мотор 2.9 V6 twin, кој е целосно изработен од алуминиум и може да развие 375 kW (510 КС) моќност во комбинација со 8-степениот ZF автоматски менувач. Во Race начинот, автомобилот го искажува целиот потенцијал за молскавични 150 милисекунди.

Giulia Quadrifoglio

Предна ,,V” маска -scudeto во црна боја; Капачиња на тркала, знак црно бели; Giulia беџ темен; Quadrifoglio – беџ; Дополнително затементи стакла на задни врати, и задно стакло; Панорамски кров; Bi-Xenon 35 W- предни светла; Прскалки на предни светла; Црни шепи на кочници- anodized; Зголемени кочници; Црна внатрешност; Пакет за ладни предели; Quadrifoglio – управувач; Перфорирана кожа околу менувач; Детали од carbon fiber – во кокпит; Педали за менувач, на управувач- алуминиум; Спортски педали – алуминиумски; Кожа на горниот панел од вратите; Амбиентално светло; Harman Kardon Hi-Fi – 14 звучници вкл. субвуфер и засилувач 900 W; Автоматски двозонски клима уред; Предни и задни паркинг сензори; Задна паркинг камера; 40/20/40 поделено задно седишта; Греани прскалки за стакло; Електрично склопување на ретровизори; Дополнителен 12 V конектор; USB конектор во задниот дел на кабината; 7″ дисплеј во боја на инструмент табла; 8,8 ” радио со екран на допир во боја; Alfa ™ Connect 3D NAV 8,8 ” ( Radio, 3D Sat Nav, Mp3, Aux-In, Bluetooth®); Мапа на Европа; Apple Car/Android Auto; USB и AUX конектори во наслнот за рака; USB конектор во предниот дел под командите за клима; Адаптивен темпомат; Мониторинг на мртва точка; Автоматски долги/кратки светла; Самозатемнувачки, внатрешен ретровизор; Електрохроматски надворешни ретровизори; Автономно кочење, во случај на опасност; Предупредување при несакана промена на лента на движење; Брисачи осетливи на интезитет на дожд; TMPS- мониторинг на притисок во пневматици; Сензор за светлина; Кит за поправка на пневматици.

Ви треба информација? Разговарајте со нас