НОВА GIULIETTA
ИТАЛИЈАНСКА ЕЛЕГАНЦИЈА

Во центарот на вниманието.
Никогаш претерано!


ЦЕНОВНИК

 Alfa Romeo Makedonija

НОВА GIULIETTA
ИТАЛИЈАНСКА ЕЛЕГАНЦИЈА

Во центарот на вниманието.
Никогаш претерано!


ЦЕНОВНИК

Новата Giulietta, сега во неколку нови верзии.
Кој е вашиот идеален модел?

Новата Alfa Romeo Giulietta, благодарение на уникатната внатрешност и технолошките можности кои ги нуди ќе ги задоволи потребите и на најпребирливите клиенти.
Новите материјали, завршни детали и седишта гарантираат потполна удобност и уникатно возачко искуство.

Спортскиот карактер и вечната елеганција се заштитен знак на ова историско италијанско ремек дело.
Едноставна форма, а страшно добар перформанс.

Giulietta
Суштествена. Докажана. Единствена.

640x890_Mobile_Giulietta_Gallery_B

Уникатното Alfa Romeo искуство е загарантирано благодарение и на:

 • 16’’ тркала од лесна легура
 • Brake Assistance System
 • Електрично регулирани ретровизори со грејач, во боја на каросерија
 • Предни светла за магла
 • Спојлер на 5-тта врата
 • Поделено задно седиште
 • Рачки на врати во сатен финиш
 • TPMS
 • Темпомат
 • Патен компјутер
 • Радио co 5’’ екран на допир со Bluetooth и USB
 • Отвор за скии во задните седишта
 • Управувач обложен со кожа
 • Странични воздушни перничиња
 • VDC со Hill Holder (ABS + ASR Brake assistant), Q2 и ASR
 • Воздушни перничиња за возач и совозач
 • Електрично регулирани предни и задни стакла
 • Start&Stop
 • Мануелен клима уред
 • Странични воздушни завеси
 • Атермичко предно стакло
 • Серво управувач, со висинска и длаб.регулација со радио команди
 • Регулација на светлосен сноп
 • Мало резервно тркало
 • Конектор 12V

Giulietta Super

640x890_Mobile_Giulietta_Gallery_Ba

Како дополнение на опремата на Giulietta:

 • 16’’ тркала од лесна легура
 • Преден наслон за рака
 • Автоматски двозонски клима уред
 • Поделено задно седиште
 • Команди на управувач за АТ менувач (кај ТСТ)
 • Џеб на предно седиште
 • Задни паркинг сензори
 • Дифузори за клима кон заден дел од кабина
 • Патосници

Giulietta Sport

640x890_Mobile_Giulietta_Gallery_Bs

Дополнително на Giulietta:

 • 17’’ тркала од лесна легура темни Sprint Speciale
 • Темен внатрешен амбиент
 • Затемнети задни стакла
 • Дифузори за клима кон заден дел од кабина
 • Giulietta Badge со темна боја
 • Делови од кокпит и панели на врати со Carbon Look
 • Автоматски двозонски клима уред
 • Темни знаци на тркала од лесна легура
 • Спортски сетап
 • Темни издувни цевки
 • Спортски педали
 • Темна внатрешност на фарови
 • Спортски браници
 • Патосници
 • Задни паркинг сензори
 • Темни рамки на светла за магла
 • Спортски ентериер штоф/алкантара
 • Управувач со кожа, опшиен со црвен конец
 • Темни капаци на ретровизори
 • Странични спојлери

*Дадените фотографии се само за илустрација. Дел од прикажаната опрема спаѓа во категоријата аксесоари, дополнителна опрема по нарачка.