STELVIO

Возбудлив за возење, прилагодлив, пријатен. Сега со уште повеќе технолошки решенија.

alfa-romeo-stelvio-360-cover-desktop-1920x765

Комбинација на стил и спортски дух во линиите на Stelvio.

Bi-xenon адаптивните предни светла овозможуваат извонредно осветлување.

Препознатлива Alfa Romeo “V” маска.

20″ алуминиумски тркала во боја.

Електрохроматски ретровизори на преклоп со активна функција за слеп агол.

Новата Ti верзија изобилува со врвна елеганција и естетски детали, како што се лакови над тркалата и заден браник во црнa боја со сребрени елементи.

Отворање на задната врата на багажникот со поминување со ногата под задниот браник.

Спортските нивоа на опременост може да содржат шипки на кровот во сјајна црна обработка.

Нова централна конзола со високо квалитетна изработка на секое ниво на опременост и корисни прегради.

8.8″ екран на допир со интерактивни апликации.

7″ Екран на допир на инструмент-таблата за целосна прегледност на новите активни системи за сигурност и подесувања на возилото.

Безжичен полнач за брзо полнење на вашиот мобилен без кабли.

Нова рачка за менувачот обложена во кожа.

Мултифункционален спортски волан обложен со кожа и алуминиумски рачки за менувач.

Спортски кожни седишта со грејачи и подесување во 8 насоки, на располагање во црвена, црна или боја на тутун.

Седишта Luxury во кожа “full-grain” со грејачи и подесување во 8 насоки, на располагање во црна, беж, црвена и темнокафеава боја.

Совршенство на звучниот систем Harman Kardon, со 14 звучници и сабвуфери, за вкупна моќност од 900 W.

Алуминиумски прагови на вратите за спортски и динамичен изглед.

Автоматски двозонски клима-уред.

Во кабината, ненадминат дизајн и убавина, за максимален комфор и безбедност.

Ви треба информација? Разговарајте со нас