STELVIO QUADRIFOGLIO

Моќта на довербата

СТРАСТА ВО ЦЕНТАРОТ

Од едноставна скица до единствено возило, Stelvio Quadrifoglio еволуираше во нешто извонредно. Опремено со најнова технологија, Stelvio Quadrifoglio уште еднаш се постави на победничко место во категоријата на најпосакувани SUV возила во неговата категорија. Како и секогаш, поседува невидени перформанси и пружа уживање во возењето што може да се препише само на стилот и богатата историја на марката Аlfa Romeo.

УБАВИНА ЗАСНОВАНА НА ТЕХНОЛОГИЈА

Во време на технологија Аlfa Romeo Stelvio Quadrifoglio воспоставува правилна рамнотежа помеѓу страста за возење со рацете на воланот и најсовремените системи за автоматско возење од второ ниво. Stelvio Quadrifoglio сега е опремен со интелигентни системи кои го следат функционирањето на возилото без да го нарушат уживањето во возењето.

УБЕДЛИВА МОЌНОСТ

Под хаубата, Stelvio Quadrifoglio може да се пофали со лесен, ефикасен бензински мотор изработен во алуминиумски блок со високи перформанси. Алуминиумскиот мотор 2.9 V6 Bi-Turbo со 375 kW (510 КС) работи заедно со системот за погон на четири тркала Q4. Моторот достигнува 176 КС/л, со забрзување од 0-100 км/ч за само 3,8 секунди. Заедно со 8-степен автоматски менувач што менува брзини за 150 милисекунди во режимот на возење RACE.

STELVIO QUADRIFOGLIO

Сјајно црни капаци на ретровизориꓼ Предна ,,V” маска -scudeto во црна бојꓼ Капачиња на тркала, знак црно белиꓼ Црни лајсни околу прозориꓼ Stelvio беџ теменꓼ Q4 беџ теменꓼ Quadrifoglio – беџꓼ Дополнително затементи стакла на задни врати, и задно стаклоꓼ Панорамски кровꓼ Bi-Xenon 35 W- предни светлаꓼ Прскалки на предни светла; Црни шепи на кочници – anodysed; Црна внатрешност; Quadrifoglio – управувач; Перфорирана кожа околу менувач; Детали од carbon fiber – во кокпит; Педали за менувач, на управувач- алуминиум; Спортски педали – алуминиумски; Кожа на горниот панел од вратите; Пакет за ладни предели; Електрично отворање на врата од багажник; Автоматски двозонски клима уред; Задни дифузори за контрола на клима; Предни и задни паркинг сензори; Задна паркинг камера; Греани прскалки за стакло; Електрично склопување на ретровизори; Аларм; Дополнителен 12 V конектор; USB конектор во задниот дел на кабината; 7″ дисплеј во боја на инструмент табла; 8,8 ” радио со екран на допир во боја; Alfa ™ Connect 3D NAV 8,8 ” ( Radio, 3D Sat Nav, Mp3, Aux-In, Bluetooth®); Мапа на Европа; Apple Car/Android Auto; Безжично полнење за телефон; USB конектор во предниот дел под командите за клима; Alfa Active – Активна суспензија; Надворешно осветлување на рачки на врати; Адаптивен темпомат; Hill Descent Control; Мониторинг на мртва точка; Автоматски долги/кратки светла; Самозатемнувачки, внатрешен ретровизор; Електрохроматски надворешни ретровизори; Автономно кочење, во случај на опасност; Предупредување при несакана промена на лента на движење; Брисачи осетливи на интезитет на дожд; TMPS- мониторинг на притисок во пневматици; Сензор за светлина; Кит за поправка на пневматици; Задни паркинг сензори.

Ви треба информација? Разговарајте со нас