STELVIO QUADRIFOGLIO

Моќта на довербата

Специјално дизајнираниот преден браник и отворите за воздух на хаубата го нагласуваат смелиот карактер на Stelvio Quadrifoglio.

Употребата на ултра лесни материјали и потрагата по совршена рамнотежа се рефлектираат во карактеристичните форми, кои се совршен баланс на стилот и динамичноста.

Издувниот систем со четири цевки, по две на секоја страна е уште похрабар и попривлечен во режимот на возење Race.

Препознатливата маска на ладилникот во V форма изработена од карбонски влакна и обработка во сјајна црна боја Miron.

Електрични надворешни ретровизори на преклопување, достапни со капаче од јаглеродни влакна.

За Stelvio Quadrifoglio, достапни се тркала R21 од лесна легура со шепи за кочниците во четири различни бои.

Целосно новата зелена боја Монтреал дополнително ја истакнува карактеристичната форма на Stelvio Quadrifoglio.

Akrapovič спортскиот издувен систем со издувни цевки од карбонски влакна (опционал) произведува уште пософистициран и подлабок звук.

Со нов дизајн, централна конзола со кожен менувач е изработена од врвни материјали. Безжичниот полнач ви овозможува да го полните вашиот мобилен телефон без кабел.

Внатрешноста на Stelviо Quadrifoglio се одликува со детали во алуминиум, карбонски влакна, кожа и Alcantara®. Ентериер кој нуди доживување на врвни перформанси на престижен начин. Комфорните седишта од кожа и Alcantara® се подесуваат електрично во 8 насоки, со поддршка на лумбалниот дел во 4 насоки.

Новиот 8,8-инчен екран на допир е интуитивен. Уредете ги вашите апликации за да ви одговараат со неколку едноставни кликнувања. Широкиот екран на допир ви овозможува јасно да гледате мапи, контакти и информации за возилото.

Спортски инспирирани тркачки спортски седишта обезбедуваат највисоко ниво на удобност и контрола. Со структура на обвивка од карбонски влакна и тапацирани со кожа и Alcantara®, тие овозможуваат автентично спортско доживување во возењето.

Премиум носач на звук Harman Kardon со 13 звучници и сабвуфер, со вкупна моќност од 900 W.

Спортски волан со командни копчиња и алуминиумски рачки за менувачот на воланот.

Ви треба информација? Разговарајте со нас