Alfa Romeo Logo

Модели

Alfa Romeo од минатото и иднината ја заземаат сцената на Goodwood


  • Stelvio Quadrifoglio дебитира во Обединетото Kралство на двесет и петтиот Фестивал на брзината 2018″.
  • До него ќе биде изложен експонат на Alfa Romeo Sauber F1 Тимот кој во моментов се натпреварува во Formula 1 FIA World Championship со Marcus Ericsson и Charles Leclerc.
  • Фестивалот на брзинатанема да биде комплетен без изданијата Nürburgring Edition Giulia Quadrifoglio “NRING” и Stelvio Quadrifoglio “NRING” специјални серии, кои ги слават двата рекорда на возилата.
  • Alfa Romeo штандот е пример за брилијантност на марката, претставувајќи го најдоброто од моменталната понуда: Giulia Veloce Ti и Giulietta Veloce исто така, држат лекција за перформанси и спортски изглед.
  • 108-те години историја на Alfa Romeo ги искажуваат тркачките и натпреварувачки гени: историскиот GTAm и 1900 Sport Spider возила од бесценетата колекција од наследството на  FCA, секако присутни на настанот во делот Museo Storico во Arese, ќе го искачуваат ридот Goodwood за време на викендот.

 

Од 12 до 15 Јули, англиската област West Sussex ќе биде домаќин на  “Goodwood Фестивалот на брзината”, еден од најпрестижните настани на меѓународниот календар за мото-спорт. На фестивалот исто така ќе земат учество и префинети историски возила од марката Alfa Romeo, како и актуелни модели, потврдувајќи ја нераскинливата врска помеѓу иконите од минатото и моделите кои кои се олицетворение на новата парадигма на марката, денес. Уште повеќе, настанот ќе вклучи и деби во Обединетото кралство на верзијата на најбрзиот SUV во својата класа: Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, кој ќе се одржи на познатиот рид Goodwood во четврток.

180706_Alfa_Romeo_Stelvio_Quadrifoglio_NRING
Ви треба информација? Разговарајте со нас