Alfa Romeo Logo

Модели

ALFA ROMEO GIULIETTA

Разгорете ја страста со Alfa Romeo. Откријте ги најновите промоции и вести.

ALFA ROMEO GIULIETTA

Со попусти од 2.100 € до 2.500 €
во зависност од достапните верзии на лагер.

Ја посакуваш долго? Сега е вистинско време да биде твоја.

Побрзај и одбери ја твојата Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 120 КС Euro 6 MT6 од последните достапни возила.

Ова е финална шанса да возиш нова Alfa Romeo Giulietta по добра цена почнувајќи веќе од  15.400 € со вклучен промотивен попуст*

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА

ПРЕПОЗНАТЛИВ ИТАЛИЈАНСКИ СТИЛ
Детали, стил и содржина, ја дефинираат Alfa Romeo Giulietta: рачки на врати во сатен финиш, управувач обложен со кожа, тркала од лесна легура, сатен капаци на ретровизори, спојлер на петта врата, преден наслон за рака.**

БЕСПРЕКОРНИ ПЕРФОРМАНСИ
Автомобил каде примарниот фокус е кон уживањето во возењето благодарение на беспрекорните перформанси и системите за безбедност: Hill Holder (ABS+ASR+Brake assistant), Q2 и АSR, Brake assistance system, TPMS, темпомат, патен компјутер, задни паркинг сензори и многу повеќе**.

СЕКОГАШ ПОВРЗАНИ
Благодарение на напредната технологија, Alfa Romeo Giulietta овозможува брз, безбеден и лесен пристап до сите информации кои ти се потребни и важни за твоето патување: радио со 5” екран на допир со Bluetooth, Android Auto/Apple CarPlay.**

ЗАКАЖИ ТЕСТ ВОЗЕЊЕ

ФИНАНСИРАЊЕ

*Понудата се однесува само за последните возила достапни за испорака веднаш.
**Опремата, цената и висината на попустот зависат од достапните модели на лагер.
Прикажаниот изглед на автомобилот е симболичен и не се однесува на оваа промоција. За повеќе информации врска понудата контактирајте ја овластената продажна мрежа на Alfa Romeo во Македонија.

Ви треба информација? Разговарајте со нас