Alfa Romeo Logo

Модели

Alfa Romeo GIULIETTA веќе од 14.950 €

Разгорете ја страста со Alfa Romeo. Откријте ги најновите промоции и вести.

Alfa Romeo GIULIETTA веќе од 14.950 €

Спортска елеганција, беспрекорни перформанси, технологија на дофат.

Ти си на потег – избери Alfa Romeo Giulietta од возилата достапни за испорака веднаш.

Промотивен попуст од 12% кај сите верзии на Giulietta

*Alfa Romeo Giulietta со ниво на опременост Giulietta 1.4 TB 120 КС EURO 6 MT 6, VDC со Hill Holder (ABS+ASR+Brake assistant), Q2, 16” тркала од лесна легура, радио со 5” екран на допир со Bluetooth и USB, Alfa DNA селектор, темпомат, клима уред, управувач обложен со кожа, рачки на вратите во сатен финиш, предни светла за магла, спојлер на петта врата и многу повеќе.

Специјална понуда за автомобилски кредити за физички и правни лица преку ПроКредит Банка:
– 0% учество
– 5% фиксна каматна стапка за цел период, со возилото под залог
– 5,5% фиксна каматна стапка за цел период, со солемнизација на договор
– Максимум рок од 5 години
Финансиски лизинг за патнички возила преку Sparkasse Leasing
– со можност за бескаматно одложено плаќање на првата рата до 6 месеци:
Минимално учество 20% од бруто цената, рок на отплата до 72 месечни рати, каматна стапка 5.5 %
–  без одложено плаќање на првата рата:
Минимално учество 20% од бруто цена, рок на отплата до 84 месечни рати, каматна стапка 5.5 %

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА

* Репрезентативен пример: ALFA ROMEO GIULIETTA со ниво на опременост GIULIETTA 1.4 TB 120 KS EURO 6 MT 6r, по цена од 14.950 евра ( 923.910 ден ) со вклучен 12% промотивен попуст. Прикажаниот изглед на автомобилот е симболичен и не се однесува на оваа промоција. За повеќе информации врска понудата контактирајте ја овластената продажна мрежа на Alfa Romeo во Македонија.

Ви треба информација? Разговарајте со нас