Alfa Romeo Logo

Модели

Alfa Romeo Stelvio B-Tech

Разгорете ја страста со Alfa Romeo. Откријте ги најновите промоции и вести.

Alfa Romeo Stelvio B-Tech
Специјална лимитирана серија.
2.2 Turbo Diesel 190 КС Q4 AT8
Лизинг на 3 годишни рати

БЕСКОМПРОМИСЕН СТИЛ
Stelvio B-Tech е лимитирана специјална серија на повеќе пати наградуваниот SUV на Alfa Romeo: комбинација на италијански стил, дизајн, технологија и перформанси. Се одликува со својата технолошка опрема и агресивниот но сепак елегантен стил, карактеризиран со сјајни црни детали кои го привлекуваат вниманието на прв поглед: сјајни црни капачиња на ретровизорите, темен заден браник и сјајни издувни цевки, сјајни обработки на „V“ предната маска, ексклузивни тркала од лесна легура 19″ Sport.

ИНОВАТИВЕН ИНЖЕНЕРИНГ
Stelvio B-Tech edition во серија е опремен со фарови 35W Bi-Xenon и ексклузивни безбедносни системи развиени од Alfa Romeo со чија помош гарантира безбедност и видливост:систем Q4 AWD, Lane Departure Warning (LDW), Forward Collision Warning (FCW), Adaptive Cruise Control, Alfa™ DNA, ALFA™ LINK, , адаптивен темпомат, систем за отворање без употреба на клуч, двозонски автоматски клима-уред и многу повеќе.

НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ИНФОРМИРАЊЕ И ПОВРЗУВАЊЕ
Stelvio B-Tech нуди табла со инструменти со 7” екран, систем за информирање и забава Alfa Connect 3D Nav со 8,4” HD дисплеј и навигација, мапи на Европа, DAB радио, Apple CarPlay и Android Auto™ Mirroring и сето тоа во стандардна опрема.

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО ВОЗИЛОТО

ПОБАРАЈТЕ ПОНУДА

ФИНАНСИРАЊЕ

ПРЕЗЕМЕТЕ ПРЕСМЕТКА

*Понудата се однесува само за возилата  достапни за испорака веднаш за верзијата Stelvio B-Tech 2.2 Turbo Diesel 190 КС AT8 Q4 по цена од 53.300 евра (3.293.940 ден) со вклучен попуст. Емисија на CO2: 149-160 g/km. Просечна потрошувачка 4,7 L/100 km.За повеќе информации врска понудата контактирајте ја овластената продажна мрежа на Alfa Romeo во Македонија.

Ви треба информација? Разговарајте со нас