Alfa Romeo Logo

Модели

НОВА ГАМА ALFA ROMEO GIULIA&STELVIO

Разгорете ја страста со Alfa Romeo. Откријте ги најновите промоции и вести.

НОВА ГАМА ALFA ROMEO GIULIA&STELVIO
На убавината не можеш да ѝодолееш

Одбери нова Alfa Romeo GIULIA&STELVIO BUSINESS со гратис дополнителна опрема во вредност до 6.300 €.

Мотори: Giulia Business 2.2 JTDM 160 hp AT RWD∙ Stelvio Business 2.2 JTDM 190 hp AT RWD∙Stelvio Business 2.2 JTDM 190 hp AT AWD

Стандардна опрема ALFA ROMEO GIULIA & STELVIO Business:
∙Управувач обложен со кожа 
∙Пакет за ладни предели 
∙Електрично отворање на врата од багажник 
∙Автоматски двозонски клима уред 
∙Електрично склопување на ретровизори
∙USB конектор во задниот дел на кабината
∙7″ дисплеј во боја на инструмент табла
∙Мапа на Европа
∙Apple Carplay/Android Auto
∙USB конектор во предниот дел под командите за клима уред
∙Адаптивен темпомат
∙Hill Descent Control
∙Автоматски долги/кратки светла
∙Самозатемнувачки, внатрешен ретровизор
∙Автономно кочење, во случај на опасност
∙Предупредување при несакана промена на лента на движење
∙Брисачи осетливи на интензитет на дожд
∙TMPS- мониторинг на притисок во пневматици
∙Кит за поправка на пневматици
∙Сензор за светлина
∙Задни паркинг сензори
∙Паркинг пакет

Гратис дополнителна опрема ALFA ROMEO GIULIA & STELVIO Business:
∙18/19″ алуминиумски тркала
∙Команди за автоматски менувач на волан
∙Металик боја
∙Електрохроматски надворешни ретровизори
∙Седишта обложени во комбинација кожа со ткаенина
∙Alfa ™ Connect 3D NAV 8,8 ” ( Radio, 3D Sat Nav, Mp3, Aux-In, Bluetooth®)
∙Радио DAB
∙Сензор за мртов агол и сензор за премин преку линија

ПОБАРАЈ ПОНУДА

КОН МОДЕЛ GIULIA

КОН МОДЕЛ STELVIO


*Понудата се однесува за верзиите ALFA ROMEO GIULIA 2.2 JTDM 160 hp AT RWD со ниво на опрема Business и АLFA ROMEO STELVIO 2.2 JTDM 190 hp AT RWD /Stelvio Business 2.2 JTDM 190 hp AT AWD  со ниво на опрема Business со вклучена гратис опрема во вредност до 6.300 евра.

ALFA ROMEO GIULIA 2.2 JTDM 160 hp AT RWD емисија на CO2:126-127 g/km. Комбинирана потрошувачка:4.7-4.8 L/100 km. ALFA ROMEO  STELVIO 2.2 JTDM 190 hp AT RWD/Stelvio Business 2.2 JTDM 190 hp AT AWD емисија на CO2:138 g/km. Комбинирана потрошувачка:5.2 L/100 km. CO2 вредноста и потрошувачката се утврдени во согласност со новата постапка за тестирање WLTP наведени во Регулативата 2017/1347.

*18″ алуминиумски тркала за GIULIA Business , 19” алуминиумски тркала за STELVIO Business.

За точниот преглед на гратис дополнителната опрема контактирајте ја овластената продажна мрежа на Alfa Romeo во Македонија. Прикажаниот изглед на автомобилитe е симболичен и не се однесува на оваа промоција.

Ви треба информација? Разговарајте со нас