ALFA ROMEO STELVIO

 Безвременска убавина за безвременски емоции.​

STELVIO

ОДЛИКИ КОИ СЕ ИЗДВОЈУВААТ ОД ОСТАНАТИТЕ​

Единствен​
италијански дизајн​

SUV, според ALFA ROMEO​

Напредни системи за помош во возењето ниво 2

Совршена распределба на тежината​

Оптимална рамнотежа  за бескомпромисна динамика во возењето​

Потпирање​
Alfa™ Link​

Извонредна прецизност, максимален комфор​

Надворешност​
ЕДИНСТВЕН ВО СЕКОЈ ДЕТАЉ​

Alfa Romeo Stelvio поседува современ изглед со динамични линии и спортски дизајн кој го одразува на духот на марката.​

Надворешност​

​Предните адаптирачки 3+3 Full-LED Matrix светла гарантираат оптимално осветлување.​

Надворешност​

Задните светла со црни дотерувања ја изразуваат спортската ДНК на Alfa Romeo.​

Надворешност

Двојни Bi-Xenon адаптивни предни светла кои обезбедуваат максимална видливост.

Надворешност​

Stelvio Veloce 20”-те ​алуминиумски тркала​ Уште повеќе го истакнуваат неговиот динамичен дизајн.​

Надворешност​

Иконското “Scudetto” во V форма го збогатува спортскиот изглед на Stelvio.​

Внатрешност​
ПАТ КОН ТВОИТЕ НАЈДЛАБОКИ ЕМОЦИИ​

Покрај тоа што нуди супериорна удобност, Alfa Romeo Stelvio се одликува со најсовремена технологија и напредно поврзување што го издигнува задоволството при возење до нови височини.

Внатрешност​

Инструмент-таблата „Cannocchiale“ од 12.3” ​може да се конфигурира во 3 распореди: Evolved, модерен и волшебен; Relax, за максимална удобност; Heritage, инспириран од иконските модели на Alfa Romeo.​

Внатрешност​

8.8” Multi-Touch екран со интерактивни виџети.​​​

Внатрешност​

Централна конзола: премиум дотерувања и корисни оддели за предмети.​

Внатрешност​

Кристално чистиот звук на аудио системот Harman Kardon Premium со 14 звучници создава неверојатна атмосфера. ​

Креирај го твојот автомобил STELVIO​
ИЗЗЕМАЊЕ ОД ОДГОВОРНОСТ​

Сликите имаат илустративен карактер, за подетални информации за производот, контактирајте го најблискиот овластен продажен салон на Alfa Romeo.

Технологија​

ALFA ROMEO ИЗРАЗ НА ЗАДОВОЛСТВО ПРИ ВОЗЕЊЕ

Alfa Romeo Stelvio те одржува во контакт со вистинското значење на задоволство при возењето, благодарение на совршената распределба на тежината, одличниот сооднос тежина/моќ, агилноста и леснотијата.

Напредни системи за помош при возење

УБАВИНА КОЈА ЈА ДВИЖИ ТЕХНОЛОГИЈАТА

Alfa Romeo ја усоврши рамнотежата помеѓу страста и најнапредните системи за помош во возењето ниво 2. Со технологија којашто согледува сè околу себе, Stelvio гарантира врвно задоволство и контрола при возењето.

ИЗЗЕМАЊЕ ОД ОДГОВОРНОСТ

Потрошувачката на гориво на гамата Alfa Romeo Stelvio (l/100 km): 8,9 – 5,7; CO₂ емисија (g/km): 202 - 150.
Вредностите кои се хомологирани врз основа на комбинираниот циклус WLTP, ажурирани на ден 21.11.2022, сe дадени индикативно, за споредбени цели.

Димензии​​​

Alfa Romeo Stelvio има багажен простор од 525 литри.

ИЗЗЕМАЊЕ ОД ОДГОВОРНОСТ

Сликите се прикажани за споредбени цели, за подетални информации за производот, контактирајте го најблискиот овластен продажен салон на Alfa Romeo.

Финансирање

РЕШЕНИЈА ЗА КУПУВАЊЕ

Широк избор на финансиски решенија за купување на Alfa Romeo.

Пробно возење

Закажи пробно возење и имај единствено Alfa Romeo доживување.

Возила на лагер

Откриј ги сите понуди за моментално достапните нови возила на лагер.

Побарај понуда

Доколку избра возило од гамата на Alfa Romeo пополни го формуларот за да добиеш конкретна понуда.