СПЕЦИЈАЛНИ СЕРИИ

Совршен начин да се чувствуваш навистина уникатно

ALFA ROMEO 33 STRADALE

Суперавтомобил дизајниран да ја претвори страста во тркачки перформанси. Врската помеѓу минатото и иднината на марката. Alfa Romeo 33 Stradale е приказна за еден сон: ремек-дело родено да биде единствено.

TONALE EDIZIONE SPECIALE

Новата Аlfa Romeo Tonale го бележи своето деби на патиштата со неверојатното специјално издание Edizione Speciale. Со досега невидени, најнапредни технолошки иновации, Alfa Romeo го реосмислува спортскиот дух за да го направи уште подобро возачкото доживување.​

STELVIO COMPETIZIONE​

Безвременски дизајн и рафинирана технологија. Stelvio Competizione ја претставува целата автентичност на Alfa Romeo, во секој детаљ.

Чувствувајте се посебни, бидете дел од Alfa Romeo Tribe.​